Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Infractiuni contra umanitatii.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Infractiuni contra umanitatii.

Va rog, aveti amabilitatea de a-mi da detalii despre cazurile Alexandru Visinescu si Ioan Ficior, tortionarii.
Incerc sa conturez un caz de infractiuni contra umanitatii.
Astfel, as avea nevoie de instrumentarea cazului si rechizitoriu, sau poate, doar de definirea faptelor, termenilor si notiunilor; incadrarile juridice detaliat si descriptiv.
Mai am o rugaminte vis-a-vis de acestea: mai am cam putine zile pana nu depasesc termenul dat de procuratura. Pana miercuri seara este perfect!
Va multumesc!
Cu stima!
Mai am rugamintea ca in cazul in care mi se prezinta acte ori documente, acestea sa fie in format pdf sau word.
Va multumesc!
Va multumesc pentru informatia oferita. Citisem si eu codul penal. Ma interesau in special formularile prin care s-a ajuns la incadrarea respectiva in lege. Mai precizez ca am gasit pe portalul Curtii de Apel Bucuresti datele respective. Din pacate acolo sunt doar detalii strict tehnice. Apreciez ca date despre instrumentarea cazului si rechizitoriul sunt mai concludente pentru mine.
Cu deosebita stima!
Va multumesc!
Cu stima!
Ma mai pot intinde pana sambata dimineata.
Am deja ceva material similar, din istoria dreptului, dar nu si cazurile solicitate.
Cu aceleasi rugaminti, multumesc anticipat!
Am onoarea!