avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 653 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... beneficii la un nou loc de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

beneficii la un nou loc de munca

Buna ziua!
Am si eu o intrebare la care sper sa gasesc un raspuns avizat din partea dvs.
O persoana care si-a inceput activitatea la un nou loc de munca in sistemul bugetar unde s-a angajat pe baza unui concurs poate beneficia de stimulente gen prima de instalare sau altceva de genul acesta.
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: valer_valy , utilizator 20:19, 29 Octombrie 2015
In ce sector de activitate lucrati ?

Erati in somaj si v-ati angajat?
angajat la o directie din cadrul unei primarii a unui mun. mare. nu era in somaj persoana respectiva a demisionat de la locul anterior de munca pentru ca a luat concursul pentru angajare pentru noul loc de munca

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reangajare in aceeasi institutie pe acelasi post. nuzicacu nuzicacu Buna ziua, Am auzit despre o situatie care mi s-a parut cam ciudata si nu reusesc sa gasesc explicatia. Exista posibilitatea legal, ca un angajat din ... (vezi toată discuția)
Reluare activitate dupa concediu crestere copil Anca Talpos Anca Talpos Buna ziua. Doresc sa imi schimb locul de munca dupa revenirea din concediu crestere copil. Angajatorul vechi poate sa imi elibereze in aceasi zi incetarea ... (vezi toată discuția)