Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... beneficii la un nou loc de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

beneficii la un nou loc de munca

Buna ziua!
Am si eu o intrebare la care sper sa gasesc un raspuns avizat din partea dvs.
O persoana care si-a inceput activitatea la un nou loc de munca in sistemul bugetar unde s-a angajat pe baza unui concurs poate beneficia de stimulente gen prima de instalare sau altceva de genul acesta.
Va multumesc anticipat.
In ce sector de activitate lucrati ?

Erati in somaj si v-ati angajat?
angajat la o directie din cadrul unei primarii a unui mun. mare. nu era in somaj persoana respectiva a demisionat de la locul anterior de munca pentru ca a luat concursul pentru angajare pentru noul loc de munca