avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 785 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... recuperare pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

recuperare pensie

Buna ziua!
daca un pensionar a decedat in luna septembrie 24 anul acesta,dreptul cuvenit pe luna septembrie nu trebuia sa-l primim noi familia?
mai ales ca pensia i se vira in cont,unde trebuie sa ne adresam pt a recupera banii,va rog?
nu am primit nici talonul pt luna septebrie.
Ultima modificare: Vineri, 30 Octombrie 2015
yrsache45, utilizator
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 17:33, 30 Octombrie 2015
e logic,daca exista talon ,ar trebui sa existe si bani;eventual sa stim unde sa cautam greseala!
Aveti cardul ?
Stiti P.I.N.-ul la el ?

Din cele postate,se intelege ca,nu.
Ultima modificare: Vineri, 30 Octombrie 2015
Carp Mircea, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata pensiei pt. limita de varsta-bani din urma? CYBORG CYBORG Buna ziua! Am depus dosarul de pensionare pentru limita de varsta la data de 9 iulie 2019. Mi s-a spus sa vin peste doua luni. Asta inseamna cam pe 9 ... (vezi toată discuția)
Angajata bancii umbla in cont si face operatiuni fara acordul meu septibanc septibanc Buna ziua, Am un cont curent de debit la o banca oarecare, cu card asociat contului. Este un card pe care primesc in principiu doar salariul de la firma unde ... (vezi toată discuția)
Sold cu minus pe card de debit? Flavv24 Flavv24 Salut! In ziua de vineri mi-au intrat niste bani pe paypal, mai precis 2 tranzactii. (1600 de RON si 300 de RON). I-am transferat de pe PayPal pe card si i-am ... (vezi toată discuția)