Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cum pot obtine vechimea in munca dintr-un judet in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cum pot obtine vechimea in munca dintr-un judet in altul?

buna ziua sant bolnava de plamani si ma scoate la pensie de boala as dori sa stiu daca casa de pensii din ploiesti poate cere transfer de vechime de la casa de pensii brasov deoarece eu am lucrat si acolo an trecut ,din motive medicale eu nu pot mergean brasov sa scot adeverinta cu vechimea an campu muncii
~ Conținut șters la cerere ~
din anu 2002 pana an 2011
Aveti carnet de munca?
Buna ziua,
Formulati o cerere catre intreprinderea unde ati lucrat la care atasati copie de pe cartea de munca si de pe C.I. si solicitati acea adeverinta.
Pentru ce-i mai trebuie copie de pe carnetul de munca la solicitarea respectiva?