Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Tip de contract sau conventie civila cu persoane ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Tip de contract sau conventie civila cu persoane straine

As dori sa stiu care este regimul juridic in materie de contrcate in momentul in care eu ca si societate/entitate doresc sa inchei un contract de prestari servicii/ o conventie civila cu o persoana straina in vederea prestarii unui serviciu anume?
Pot sa inchei o conventie civila cu o persoana fizica neautorizata straina pt in acest scop?
Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc pentru raspunsul complex, in speta este vorba depsre prestarea unei munci exclusiv cu caracter temporat in vedere indeplinirii unor sarcini precise pentru o perioada fixa/determinata. Nu este vorba despre o angajare ci doar de prestarea unei munci intr-un interval de timp stabilit de comun acord pe bazaz unei renumeratii.