Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Mandatul de aducere
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Mandatul de aducere

În cazul unui mandat de aducere, emis de instanta de judecata, organul judiciar insarcinat cu executarea acestuia,
poate patrunde fara consimtamant intr-un domiciliu sau sediu, unde sunt date ca persoana vizata se afla si se sutrage de la executare?

Poate patrunde.