Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Probleme cu vecinul care asculta muzica la maxim zi si ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Probleme cu vecinul care asculta muzica la maxim zi si noapte

Buna ziua am si eu o problema cu un vecin care asculta muzica la maxim zi si noapte ,am chemat politia de cate-va ori la amendat si atat politia a plecat dar el pune in continuare ,dar dupa ce a plecat politia a venit la mine la usa si mi a lovit usa ,iar la 2 zile ma trezesc cu el la usa mea ca ma ameninta cu o ranga ascutita ,normal m-am speriat foarte tare si urmeaza sa depun plangere penala dar cum la noi politia se misca foarte incet nu le pasa o sa am de asteptat,intrebarea mea este daca am martor numai pe prietenul meu pot rezolva ceva in instanta sa nu dau bani degeaba,tin sa mentionez ca el are probleme de mult cu legea ,a fost amendat de multe ori iar in seara cand am sunat la politie comunitara ,au venit si cei de la politia municipala deci sunt destule probe si mai am un martor care a vazut cand mi-a umblat la sigurante si mia oprit curentu ,omul este dea dreptul nebun credeti-ma si am nevoie de o parere de specialitate ,va multumesc frumos , mai mentionez ca nu este apartamentu pe numele lui ...multumesc
Daca aveti probe si martori,este de preferat sa formulati atat plangere la politia municipala cat si in instanta