Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Declaratie fiscala
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Declaratie fiscala

Detin o a doua locuinta, mostenire, o casa veche, doar cu energie electrica si canal in curte, neracordat la canalizare.Locuinta respectiva este situata pe o strada cu apa, canal, gaze. In declaratia fiscala de impozit am bifat rubrica cladiri fara instalatii de apa, canalizare , electrice, incalzire. Functionarul din primarie mi-a cerut sa rectific declaratia, pe motiv ca strada are toate utilitatile si sa bifez rubrica cu instalatii, in conditiile in care conditiile respective nu sunt cumulate.
Va rog sa-mi dati un raspuns legat de aceasta situatie. Ce pot sa fac? Nu vreau sa dau o declaratie care nu e conforma cu realitatea.
Declaratia va apartine. Nu puteti fi obligat sa bifati ceva.