avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 781 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Tableta furata identificabila prin gps
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Tableta furata identificabila prin gps

Salutare tuturor,
Acum 2 ani mi-a fost furata o tableta.:sorry: O luasem la mana a 2-a dar aveam dovada platii.
Am fost la politie si au spus ca vor vedea ce pot sa faca. :sorry: Nu au facut nimic.
La cateva luni am descoperit ca tableta mea ramasese sincronizata la contul meu Google si puteam vedea pozele pe care le fac, locatiile in care au fost, videoclipurile la care se uita pe youtube (se pare ca oamenii sunt fani ai serialului La bloc). :O
Am revenit la politie cu toate aceste detalii, inclusiv POZE ale persoanelor.
Ba mai mult, intre timp am aflat si singur unde locuiesc faptasii.
Politia mi-a dat acelasi raspuns. Au adaugat totusi ca nu cred ca este posibil sa o recuperam pentru ca trecusera cateva luni, ca si cum furtul, desi demonstrabil pe toate caile posibile, are si el un termen limita scurt pana sa se prescrie. #-o si au trecut anii.
M-am resemnat si chiar din contul google deconectasem toate dispozitivele. Doar ca pana si astazi aceste presoane sunt conectate la contul meu Google si tot vad la ce se uita si, mai rau, imi dauneaza imaginii Google+.
Sunt din Bacau si apelasem la serviciil Sectiei 2.
Nu mai am nici 2% incredere in buna vointa a acestor oamenii ca si-ar da vreun interes macar sa rezolve niste cazuri.
Ce pot sa fac? Exista vreo entitate superioara la care as putea sa apelez? Ce solutii am?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 13:29, 13 Noiembrie 2015
Sesizati oficial IPJ

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua,sunt din pitesti,va rog sa imi spuneti daca angajatorul ... zexe1 zexe1 Buna ziua,sunt din Pitesti,va rog sa imi spuneti daca angajatorul are posibilitatea legala (si daca poate faptic) la telefonul de serviciu (aparatul este dual ... (vezi toată discuția)
Amenințare distribuire nuduri Sunt_O_Fată Sunt_O_Fată Bună ziua, Vă rog frumos să mă ajutați cu un sfat. Am o problemă extrem de delicată, de aceea aleg și să postez anonim, folosind acest cont. Fostul ... (vezi toată discuția)
Am fost inselat pe olx. ce este de facut? claudiu911 claudiu911 Buna ziua! In urma cu o lnuna am apelat la serviciile unui individ de pe OLX. Aveam o tableta cu ecranul fisurat si nu am gasit un service local care sa se ... (vezi toată discuția)