Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Autorizatie extindere imobil si reconfigurare anexe
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Autorizatie extindere imobil si reconfigurare anexe

Buna ziua ! In prezent fac demersurile pentru obtinerea une Autorizatii de extindere imobil si reconfigurare anexe. Ce se intampla daca din cauze financiare nu voi putea executa decat extinderea imobilului iar reconfigurarea nu o voi mai realiza ?
Daca veti executa partial lucrarile solicitate in autorizatia de constructie,inseamna ca ati achitat obligatiile tuturor lucrarilor solicitate,pentru executarea restului reconfigurarii putand solicita prelungirea autorizatiei