avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1239 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Vanzare cladire cu vechime mai mare de 10 ani
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Vanzare cladire cu vechime mai mare de 10 ani

Buna ziua.
Vreau sa vand o cladire cu o vechime mai mare de 10 ani. Vreau sa va intreb daca facturarea se face cu TVA, sau intra in sfera de scutire. Societatea mea este platitoare de TVA.

Alte discuții în legătură

Prorata florentyna florentyna am si eu o intrebare.. sunt pj platitoare de tva si vreau sa vand o cladire, aceasta operatiune este scutita de tva conf art.140 alin 2 lit f dar trebuie ... (vezi toată discuția)
Buna seara, va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema: o societate ... danab74 danab74 Buna seara, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema: o societate platitoare de tva achizitioneaza in noiembrie 2021 cu taxare inversa o constructie noua, ... (vezi toată discuția)
Vanzarea cladire di teren. tva? inlineasofa inlineasofa O societate comerciala a cumparat in anul 2005 de la o persoana juridica o cladire si o suprafata de teren construibil. In cursul anului 2006 s-au adus unele ... (vezi toată discuția)