Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... stabilire program de vizitare
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

stabilire program de vizitare

am intentat proces pentru stabilirea unui program de vizitare si sunt de acord cu propunerea facuta de parata. exista o cerere pe care sa o pot innainta instantei pentru a explica ca sunt de acord cu cele propuse si in felul asta sa se termine procesul? multumesc.
Redactati o tranzactie cuprinzand programul de vizita pe care o semnati amandoi in fata instantei.
Pur si simplu spuneti in instanta ca sunteti de acord cu programul propus de parata. Nu e nevoie de un act neaparat, puteti spune in sedinta publica si se va consemna in incheierea de sedinta.
Poate insa reusiti sa negociati si restul de capete de cerere si, poate, verificati propunerea de program de vizita la un avocat inainte (privind usurinta de punere in aplicare, sanse de executare la nevoie etc. )