Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Personal didactic auxiliar _ concurs ocuparea postului ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Personal didactic auxiliar _ concurs ocuparea postului Administrator Financia I(S)

Buna ziua ,
una dintre cerentele de ocupare a postului de Adminstrastor Financiar I(S) la o scoala gimnaziala : studii superioare absolvite cu examen de licenta in specialitatea finante - contabilitate , vechime in specialitatea studiilor peste 7 ani
Ia cazul meu vechimea in specialitate studiilor este de 6 ani si 9 luni .
Nu se poate echivala la vechimea in specialitate la 7 ani tind cont ca imi lipsesc 3 luni ?
Va multumesc anticipat si astept raspunsul dumneavoastra cat mai urgent .
multumesc !
Buna seara , revin la acelasi subiect " studii superioare absolvite cu examen de licenta in specialitatea finante - contabilitate , vechime in specialitatea studiilor peste 7 ani " cu alta intrebare :
- din anul 1996 pana in anul 2006 am lucrat ca functionar economic , din anul 2006 mai exact 25.09.2006 pana in 26.06.2013 mi s-a schimbat functia si am lucrat ca economist . In anunt ca vechime este mentionat " vechimea in specialitatea studiilor " nu scrie " in specialitatea studiilor superioare " Intrebarea mea este nu mi se poate recunoaste ca vechime 17 ani lucati in domeniul de specialitate ?
Astept raspunsul dumneavoastra . Multumesc anticipat .