Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... control intern managerial
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

control intern managerial

In urma unui audit mi s-a atras atentia sa completez toate fisele posturilor cu o fraza referitoare la controlul intern managerial. Imi puteti sugera cum sa sune?
Multumesc!
Salariatul cunoaste si sustine valorile etice si valorile organizatiei, respecta si aplica reglementarile cu privire la etica, integritate, evitarea conflictelor de interese, prevenirea si raportarea fraudelor, actelor de coruptie si semnalarea neregularitatilor.

Salariatul trebuie sa cunoasca misiunea incredintata entitatii, obiectivele si atributiile entitatii publice si ale compartimentului din care face parte, rolul sau in cadrul compartimentului, stabilit prin fisa postului, precum si obiectivele postului pe care il ocupa.