Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Spor de vechime
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Spor de vechime

Unui angajat iesit la pensie, dar pe care unitatea vrea sa-l mai pastreze pentru cel putin un an de zile i se acorda spor de vechime? Multumesc.
O persoana care are calitatea de pensionar si incheie un c.i.m., in conditiile legii, poate beneficia de sporul de vechime, daca este mentionat in c.i.m., in c.c.m. aplicabil sau in reg.intern al angajatorului.