Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Varsta de pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Varsta de pensionare

Buna seara.Sunt nascut in data de18.08.1967 angajat din 01.07.1989 in domeniul siderurgic grupa 1 de munca pana 01.08.2001 dupa aceasta data mi am schimbat locul de munca in grupa 2 tot in siderurgie pana 1.04.2014,dupa aceasta data fara a inceta contractul de munca mentionez ca nu mai benificiez de grupa de munca.Va rog sa mi spuneti la ce varsta voi benificia de pensie de drept .
Grupele superioare de munca au fost pana la 31/03/2001.
Incepand cu 01/04/2001 s-a lucrat in conditii speciale,deosebite si alte conditii de munca.
Clarificati-va situatia in functie de cele de mai sus.