Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare

Bună ziua sunt nascut in 20 mai 1960. Sunt angajat din 1 martie 1979 pana în prezent, dintre care 24 de ani în grupa a 2. As dori sa știu când mă pot pensiona. Va mulțumesc!
Grupele superioare de munca au fost pana la 31/0/2001.
Asadar puteti avea cel mult 22 ani si o luna in grupa II.
Incepand cu 01/04/2001 s-a lucrat in:
Conditii speciale
Conditii deosebite
Alte conditii de munca
Clarificati anii, pe grupe si conditii.
Grupa a 2 de munca este din 1979 pana în 2005. Dețin adeverințele
Dupa 01/04/2001 nu mai exista activitate in grupa II de munca.
Daca cele postate ar fi corecte _ limita de varsta la 60 de ani.