avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1820 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj bunuri comune - autoritate tutelara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj bunuri comune - autoritate tutelara

Buna Ziua

Ma poate lamuri si pe mine cineva, in cazul unui proces de partaj dupa divort cu un minor, de ce este implicata autoritatea tutelara si care este rolul ei?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: john9090 , utilizator 19:51, 22 Noiembrie 2015
Buna ziua,
Nu este implicata.
Autoritatea tutelara este implicata in DIVORT cu copii.
pe portal.just.ro dosarul are urmatoarele date:

Materie: Minori şi familie
Obiect: partaj bunuri comune/lichidarea regimului matrimonial
Stadiu procesual: Fond

Ora estimata: 10:00
Complet: C 3 CMF
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: Pentru a se reveni cu adresă la autoritatea tutelară, acordă termen la data de 23.11.2015, C3CMF, ora 10.00, sala 1.
Document: Încheiere de şedinţă

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua! vă rog, ajutați-mă să înțeleg o anume problemă- ... reliana reliana Bună ziua! Vă rog, ajutați-mă să înțeleg o anume problemă- nu am studii de specialitate. Astăzi, consultând site-ul postal.just.ro, am constatat ... (vezi toată discuția)
constată perimată cerere iulia200382 iulia200382 Buna ziua as avea si eu nevoie de ajutor sa stiu ce as putea sa fc,de un an de zile ma judec ptr custodia fiului meu.Am deschis prces la craiova dar din cauza ... (vezi toată discuția)
Amanare de pronuntare- trebuie sa ma prezint la acea data? miki1619 miki1619 buna ziua! va rog frumos sa imi spuneti si mie daca s-a amanat pronuntarea ...trebuie sa ma duc in sala sau astept ca nu inteleg ce trebuie sa fac. ... (vezi toată discuția)