Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj bunuri comune - autoritate tutelara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj bunuri comune - autoritate tutelara

Buna Ziua

Ma poate lamuri si pe mine cineva, in cazul unui proces de partaj dupa divort cu un minor, de ce este implicata autoritatea tutelara si care este rolul ei?

Multumesc
Buna ziua,
Nu este implicata.
Autoritatea tutelara este implicata in DIVORT cu copii.
pe portal.just.ro dosarul are urmatoarele date:

Materie: Minori şi familie
Obiect: partaj bunuri comune/lichidarea regimului matrimonial
Stadiu procesual: Fond

Ora estimata: 10:00
Complet: C 3 CMF
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: Pentru a se reveni cu adresă la autoritatea tutelară, acordă termen la data de 23.11.2015, C3CMF, ora 10.00, sala 1.
Document: Încheiere de şedinţă