avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 304 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Echivalare studii
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Echivalare studii

Buna seara!
Stie cineva in baza carei legi/conventii se face echivalarea in Romania a unor studii universitare absolvite in Italia in 1996? Am vazutca sunt mai multe conventii si legi nationale/europene insa nu stiu care s-ar aplica exact la cazul meu
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:08, 24 Noiembrie 2015
~ Conținut șters la cerere ~
Ordinul Ministrului educaţiei şi cercetării ştiinţifice nr. 5269 / 2015 privind aprobarea Metodologiei de recunoaştere şi echivalare a diplomelor şi certificatelor obţinute la absolvirea studiilor universitare de nivel licenţă, master sau postuniversitare la instituţii acreditate de învăţământ superior din străinătate

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ordin 295 din 5 feb 2007 Studentu Studentu are cineva un linc catre aceasta lege " ORDIN nr.295 din 5 februarie 2007 al ministrului educaţiei şi cercetării privind cadrul general de organizare a ... (vezi toată discuția)
Echivalare master pentru studiile universitare incheiate inaintea sistemului bologna Daniela_Dudu Daniela_Dudu Studiile universitare incheiate inaintea sistemului Bologna sunt echivalate cu master? De ex. Licenta la drept 1998 sau o diploma la politechnica in 1989? Stiu ... (vezi toată discuția)