Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Echivalare studii
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Echivalare studii

Buna seara!
Stie cineva in baza carei legi/conventii se face echivalarea in Romania a unor studii universitare absolvite in Italia in 1996? Am vazutca sunt mai multe conventii si legi nationale/europene insa nu stiu care s-ar aplica exact la cazul meu
Va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Ordinul Ministrului educaţiei şi cercetării ştiinţifice nr. 5269 / 2015 privind aprobarea Metodologiei de recunoaştere şi echivalare a diplomelor şi certificatelor obţinute la absolvirea studiilor universitare de nivel licenţă, master sau postuniversitare la instituţii acreditate de învăţământ superior din străinătate