avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract semnat online
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract semnat online

Buna ziua,
Intrebarea mea e daca este valabil un contract trimis prin email, printat, semnat si pe urma scanat si trimis inapoi?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:23, 24 Noiembrie 2015
~ Conținut șters la cerere ~
In principiu, un contract trebuie sa aiba semnatura in original si nu scanata.
Valabilitatea lui depinde si de conditiile in care s-a semnat.

Pentru ce sa mai fie trimis , daca trimiterea s-a facut online?
Multumesc pentru raspunsurile prompte.
Trimit inapoi pagina scanata cu semnatura mea, ca sa o aiba si ei.

Fac un contract cu o agentie de mediere, consultanta (care imi gasesc de munca in afara tarii) si am ales varianta asta.
Acel contract este supus prevederilor OUG nr. 34/2014 privind drepturile consumatorilor în cadrul contractelor încheiate cu profesioniştii, precum şi pentru modificarea şi completarea unor acte normative.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Un contract intre doua parti Mario Bro Mario Bro Un contract intre doua parti : stampilat ,semnat olograf se poate combina si cu semnatura digitala in pdf adobe pe acelasi document si este valabil din punct ... (vezi toată discuția)
Un contract intre doua parti Mario Bro Mario Bro Un contract intre doua parti : stampilat ,semnat olograf se poate combina si cu semnatura digitala in pdf adobe pe acelasi document si este valabil din ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna o copie semnată olograf? Turzai Turzai Buna ziua as vrea sa ma ajutati sa-imi spuneti si mie ce inseamna o copie semnată olograf (printată si semnată de mâna pe fiecare pagină) a Acordului de ... (vezi toată discuția)