Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract semnat online
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract semnat online

Buna ziua,
Intrebarea mea e daca este valabil un contract trimis prin email, printat, semnat si pe urma scanat si trimis inapoi?
~ Conținut șters la cerere ~
In principiu, un contract trebuie sa aiba semnatura in original si nu scanata.
Valabilitatea lui depinde si de conditiile in care s-a semnat.

Pentru ce sa mai fie trimis , daca trimiterea s-a facut online?
Multumesc pentru raspunsurile prompte.
Trimit inapoi pagina scanata cu semnatura mea, ca sa o aiba si ei.

Fac un contract cu o agentie de mediere, consultanta (care imi gasesc de munca in afara tarii) si am ales varianta asta.
Acel contract este supus prevederilor OUG nr. 34/2014 privind drepturile consumatorilor în cadrul contractelor încheiate cu profesioniştii, precum şi pentru modificarea şi completarea unor acte normative.