Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... intampinare apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

intampinare apel

Buna ziua,

Sunt parte intr-un proces de dezbatere a succesiunii in instanta. Prin sentinta data la fond s-au strecurat erori materiale. Partea care a deschis succesiunea in instanta a declarat apel pentru indreptarea acestor erori. Am primit citatia pentru apel si trebuie sa depun intampinare. Va rog sa-mi spuneti cum trebuie sa scriu aceasta intampinare daca eu sunt de acord cu motivele apelului? Va multumesc!
Raspundeti ca achiesati la motivele apelului facut de partea adversa si atat. Succes!
Multumesc1
Opinia mea este ca, se va respinge apelul ca inadmisibil deoarece, ptr.indreptarea erorilor materiale exista procedura prevazuta de art.442 si urm.NCPC,iar aceasta procedura este obligatorie,indreptarea,lamurirea, inlaturarea dispozitiilor contradictorii ori completarea hotararii nu poate fi ceruta pe calea apelului sau recursului,ci numai in conditiile art.442-444 NCPC.