avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare anticipată cu pensie parțială
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare anticipată cu pensie parțială

Aș dori să știu dacă anii lucrați cu normă parțială (4 sau 2 ore) se consideră ca ani întregi de vechime, sau ca fracțiuni de an (1/2 sau 1/4), atunci când se solicită pensionarea anticipată cu pensie parțială. Vă mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: cristina-stoicescu , utilizator 02:12, 27 Noiembrie 2015
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vechimea in munca pentru perioada angajarii cu jumatate de norma ilius olariu mircea ilius olariu mircea Va rog sa ma lamuriti asupra unui aspect al activitatii mele din ultimii ani. Am fost pensionat de boala in urma unei operatii de hernie de disc cu pareza, in ... (vezi toată discuția)
Pensionarea anticipata kerekesmargo kerekesmargo Sotul meu la anul inplineste 60 de ani .Are 32 ani lucrati,si 6 ani a lucrat si cu contract de munca cu timp partial de 2 ore la trei firme diferite ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata femei mariangela55 mariangela55 Buna ziua, Sunt născută pe data de 16.07.1958 cu o vechime in munca de 31 ani si 6 luni din care un an cu activitate doar de 4 ore. In grupa doi de munca am ... (vezi toată discuția)