avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1479 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Dubla impozitare Primarie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Dubla impozitare Primarie

Sunt in urmatoarea situatie;
In anul 2009 am cumparat un imobil,si nu l-am declarat pentru impozit la Primarie
In anul 2015 primaria a obtinut prin Hotarare judecatoreasca executarea silita a fostului propietar.,acesta a achitat suma restanta.integral aferenta anilor 2009-2015
Am declarat la primarie in august 2015 respectivul imobil iar Primaria mi-a stabilit impozitul cu majorari si penalitati aferent anilor 2009-2015.
Este legal?

Alte discuții în legătură

Asociatii propietari-calcul penalitati debit aflat in executare silita PiciPustiu PiciPustiu Buna ziua, In anul 2013 am semnat un acord de mediere. Imi luam angajamentul ca intr-un an de zile sa achit debitul. Nu am putut respecta acest angajament si ... (vezi toată discuția)
Înșelãciune casiana m casiana m Bună ziua, Am avut o mașină, Renaut, pe care am moștenit-o în urma decesului soțului meu, în momentul deschiderii succesiunii, ... (vezi toată discuția)
Inregistrare teren adjudecat la ocpi Vali13 Vali13 Printre documentele necesare inregistrariila OCPI unui teren fara constructie, adjudecat prin executor judecatoresc, de la debitori persoane fizice se afla ... (vezi toată discuția)