Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Documente necesare pentru personal 2015
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Documente necesare pentru personal 2015

Pentru o firma mica cu max 5 angajati ce trebuie sa contina dosarul de personal ?
Am gasit diverse informatii si nu toate sunt actualizate plus ca unele documente nu sunt neaparat necesare dpdv ITM.
Bineinteles ca pornim de la :
- Contractul de Munca si eventuale acte aditionale
- Fisa Postului semnata de angajat
- Fisa protectia muncii si PSi
- Analize medicale
- Copii dupa CI, acte studii, calificari( daca postul o cere)
- Regulament Ordine interioara
Altceva?
HG 500/2011 privind registrul general de evidenta a salariatilor
Art. 8
(1) Angajatorul are obligatia de a intocmi un dosar personal pentru fiecare dintre salariati, de a-l pastra in bune conditii la sediu, precum si de a-l prezenta inspectorilor de munca, la solicitarea acestora.
(2) Dosarul personal al salariatului cuprinde cel putin urmatoarele documente: actele necesare angajarii, contractul individual de munca, actele aditionale si celelalte acte referitoare la modificarea, suspendarea si incetarea contractelor individuale de munca, acte de studii/certificate de calificare, precum si orice alte documente care certifica legalitatea si corectitudinea completarii in registru.
.....