Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... CV distribuit online in mod abuziv
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

CV distribuit online in mod abuziv

Buna ziua,

Acum 6 luni am trimis un CV unui potential angajator si acesta la incarcat pe alt site (in care ca sa descarci un pdf trebuie sa incarci altul) fara ca acesta sa aiba permisiunea sa divulge datele mele private precum, adresa, nr. de telefon, e-mail si cam tot parcursul meu profesional.

Avand in vedere legislatia privind protectia datelor, cui as putea sa ma adresez in cazul in care acest eveniment nu se rezolva prin report-urile pe care le-am trimis deja site-ului respectiv.

Va multumesc!
Autoritatea Nationala de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu Caracter personal!
Bd-ul Gheorghe Magheru nr. 28-30 Sector 1 Bucuresti