avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1042 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Taxa de timbru pentru contestaţie în anulare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Taxa de timbru pentru contestaţie în anulare

Bună seara,
Cine mă poate ajuta şi pe mine cu un sfat ?
Cât este taxa de timbru pentru o contestaţie în anulare împotriva unei încheieri prin care s-a dispus anularea unui capăt de cerere din cauza faptului că nu am plătit taxa de timbru pentru acel capăt de cerere.

Alte discuții în legătură

Taxa timbru mirceani mirceani Am deschis un proces de partaj care din nefericire s-a suspendat pntru neindeplinirea procedurii de citare, paratii locuind in afara Romaniei. Intrebare: ... (vezi toată discuția)
Achitarea taxei de timbru cu intarziere ContSters382135 ContSters382135 1 )Daca piritii achita taxa de timbru cu intirziere si nu in lomita celor 10 zile , pot cere sa se ia in considerare acest fapt in vederea respigerii actiunii ... (vezi toată discuția)
Nulitate cererere pentru lipsa taxa timbru Chestiuta Chestiuta Buna ziua. Am depus o contestatie la executare fara a plati taxa de timbru, stiind ca instanta imi va trimite o comunicare cu valoarea acesteia. Am primito ... (vezi toată discuția)