Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Obiecte de inventar
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Obiecte de inventar

Un club sportiv neplatitor de tva a aprovizionat un numar de licente windows 10 la ppret de 596 lei cu tva ,pot fi receptionate ca obiecte de inventar ?
Acestea s-au aprovizionat in vederea instalarii pe 8 laptopuri inregistrate ca obiecte de inventar
Nu. Sunt imobilizări necorporale.
Consultati ordinul 1802/2014,  anexa 1 "REGLEMENTĂRILE CONTABILE privind situațiile financiare anuale individuale şi situațiile financiare anuale consolidate", secțiunea 4.4 active imobilizate, 4.4.2. imobilizări necorporale(de la pag.31 la pag.36).
[ link extern ]