Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Monografie contabila sistem salvare date
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Monografie contabila sistem salvare date

Buna ziua,

In cazul in care s-a instalat o solutie de salvare date in retea , iar pe factura avem produsele folosite si servicii de instalare a solutiei , care este monografia contabila?
Valoarea totala a facturii este de 1900 lei.
florisp2009, utilizator
In opinia mea veți înregistra în active necorporale, cont 208, ca orice program informatic, potrivit Ordinului 1802 pentru aprobarea Reglementărilor contabile privind situaţiile financiare anuale individuale şi situaţiile financiare anuale consolidate:capitolul 4, sectiunea 4.4 din reglementari
[ link extern ]