Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... majorare salariu 10%
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

majorare salariu 10%

Buna ziua,

O ultima nelamurire legata de aceasta crestere salariala de 10% de la 1 decembrie 2015.
In cadrul institutiei in care lucrez am cateva persoane (femeiele de servici, paznici, tehnician, mecanici) pentru care singura lor majorare salariala o reprezenta cresterea salariului minim pe economie (datoria grilei mici de salariale din 2008). Acum se majoreaza si lor salariul cu 10% sau raman in continuare pe salariul minim?
Se majoreaza si salariul acelor persoane cu 10%.
Multumesc frumos pentru clarificari
cristimarian90, utilizator