Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Muncitori sezonieri SRL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Muncitori sezonieri SRL

Doresc sa intreb daca e posibil ca in cazul unui SRL sa lucreze muncitori sezonieri cu casele de marcat? Adica, sa spunem ca un student doreste sa faca ceva banuti in timpul extra liber si sa vanda la magazin, unde evident trebuie sa bata pe casa ce cumpara clientul, ce as putea face sa nu am probleme cu legea?

Sa incheiati c.i.m. pe durata nedeterminata sau determinata ,cu timp partial sau cu norma intreaga.