Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Plata salarii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Plata salarii

As vrea sa stiu daca o firma nou infiintata , care ia lucrari in constructii, amenajare si finisare, angajeaza o echipa de muncitori, dar acestia nu vor lucra toata ziua ci doar cateva ore pe zi. ce fel de angajare ar trebui facuta , contract de colaborare , de prestari servicii , cum ar trebui angajati? Mentionez ca ei nu mai lucreaza in alta parte , dar nici aici nu vor lucra cu norma intreaga . Multumesc pentru indrumare si sfat celor care imi vor raspunde
george-neagu, moderator
C.i.m. cu timp parțial, pe durata determinata sau nedeterminata
pe durata determinata
Este corect.,atunci : C.i.m. cu timp parțial, pe durata determinata.