Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contestatie examen
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contestatie examen

Cum pot contesta un examen sustinut pentru ocuparea unui loc de munca,deoarece din 6 persoane 5 au luat note sub 5 si una nota 9.87.
Ace persoana in urma cu aproximativ o luna pentru un post asemanator a luat nota 4.
Este post de personal contractual sau de functionar public?
asistent medical generalist.
Dupa afisarea rezultatelor obtinute la selectia dosarelor, proba scrisa sau proba practica, dupa caz, si interviu, candidatii nemultumiti pot face contestatie, in termen de cel mult 48 de ore de la data afisarii rezultatului selectiei dosarelor, respectiv de la data afisarii rezultatului probei scrise ori a interviului, la sediul autoritatii sau institutiei publice organizatoare a concursului, sub sanctiunea decaderii din acest drept.
Adica anularii examenului?
Si pot cere o noua examinare cu o alta comisie?

Anularea examenului nu este posibila decat in instanta.

Dvs puteti contesta rezultatul obtinut la concurs.