avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 892 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Succesiune- obligarea la restituirea ajutorului ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Succesiune- obligarea la restituirea ajutorului public- recurs

Buna ziua, rog mult o info despre urmatorea situatie : am pierdut fond succesiune, am castigat apel; in fond am avut ajutor public judiciar care a ramas in grija statului, in hotararea apel mi se cere sa inapoiez ajutorul p judiciar conf. art.50(2)-OUG 51/2008 desi in fond nu mi s-a imputat si am castigat apelul. E corect, cum pun probl. in recurs din dpdv al dvs. Multumiri.

Alte discuții în legătură

Cheltuieli de judecata carsteaverginica carsteaverginica buna ziua . instanta de fond solicita la finalul procesului ca banii de care partile au beneficiat sub forma de scutire sa se plateasca conf art18 din ... (vezi toată discuția)
Restituire ajutor public judiciar ContSters347294 ContSters347294 Am primit ajutor public ca si taxa de timbru , iar la hotarire ma obliga sa restitui ajutorul . Cum vine asta ?? (vezi toată discuția)
Cerere indreptare eroare materiala carsteaverginica carsteaverginica buna ziua .instanta de fond a respins cererea de indreptare eroare materiala conf deciziei art 18 din OUG 51/2008 (la primul termen am facut o tranzactie cu ... (vezi toată discuția)