Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... intrebare pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

intrebare pensie

Buna seara,

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea intrebare: cum se calculeaza punctajul mediu anul in conditiile in care numarul total de puncte realizate este 40,13885.

Multumesc,

O seara buna!

Raluca Coldea

Numarul total de puncte se imparte la stagiul complet de cotizare care este de 35 de ani pentru barbati,iar pentru femei in functie de luna si anul nasterii.
La acest moment este de 30 de ani si 2 luni.