Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Asociere website
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Asociere website

Buna ziua,

Scriu de ceva timp articole pentru un site romanesc si mi-a fost propusa o asociere prin care as primi 10% din acel site pentru contributia mea.

As fi interesat care este modalitatea legala pentru a face acest contract de asociere si daca exista vreo clauza pe care as putea sa o pun ca sa primesc 10% din contractele de publicitate pe care le are site-ul respectiv pentru ca altfel as fi pus in situatia in care detin 10% din valoarea site-ului la o anumita data cand se va vinde.

De asemenea, as fi interesat care este forma legala de asociere. Se pot asocia 2 persoane fizice pentru acest site? Sau trebuie sa existe 2 firme sau PFA?

Multumesc,
Bogdan
BogdanH, utilizator