avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 848 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Reprezentant legal al persoanei juridice in proces ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Reprezentant legal al persoanei juridice in proces verbal de contraventie?

Buna ziua,
am primit prin corespondenta un proces verbal de contraventie de la Politia Locala. Acesta este adresat firmei pe care o detin in calitate de administrator si asociat unic dar rubrica SC.. reprezentata de....este completata cu datele sotului meu in calitate de ,,administrator'' al firmei.
Sotul meu nu are calitate de reprezentant legal al firmei!
Poate fi considerat valid acest proces verbal de contraventie?Este lovit de nulitate din acest punct de vedere?
Multumesc

Cel mai recent răspuns: Amalia73 , utilizator 14:44, 15 Decembrie 2015
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anulare pv s.stefan s.stefan Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca situatia in care agentul constatator nu a completat ,,Instiintarea de Plata\" a Procesului Verbal de Contraventie, duce ... (vezi toată discuția)
Plangere contraventionala legea nr. 50/1991 aricici aricici Coproprietari, sot si sotie, obrin o autorizatie de constructie; nu se respecta prevederile autorizatiei, si in final sunt sanctionati contraventional. ... (vezi toată discuția)
Procesul verbal TurcuOvi TurcuOvi In ce conditii se declara un proces verbal ca fiind nul? (vezi toată discuția)