Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Reprezentant legal al persoanei juridice in proces ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Reprezentant legal al persoanei juridice in proces verbal de contraventie?

Buna ziua,
am primit prin corespondenta un proces verbal de contraventie de la Politia Locala. Acesta este adresat firmei pe care o detin in calitate de administrator si asociat unic dar rubrica SC.. reprezentata de....este completata cu datele sotului meu in calitate de ,,administrator'' al firmei.
Sotul meu nu are calitate de reprezentant legal al firmei!
Poate fi considerat valid acest proces verbal de contraventie?Este lovit de nulitate din acest punct de vedere?
Multumesc

~ Conținut șters la cerere ~