Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce inseamna ''pronunţarea hotărârii se va face prin ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce inseamna ''pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei''?

Ce inseamna : pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Ce se intelege prin asta ??
Inseamna ca pronuntarea nu se mai face prin citirea minutei in sedinta publica, ci ca pentru a afla solutia data cauzei va trebui sa va adresati grefei instantei (hotararea se comunica oricum, chiar daca e nedefinitiva, asta daca procesul s-a desfasurat pe NCPC).
ok
Asta inseamna ca, solutia o veti de la condica de sedinta sau din informativul de la instanta.
multumesc
Buna ziua! in cazul mentionat nu se mai primeste raspunsul acasa, prin posta?...trebuie mers obligatoriu la Judecatorie?...locuiesc in alt judet celui in care s-a judecat cauza...multumesc!