avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 366 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Comunicare incheiere ,hotarare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Comunicare incheiere ,hotarare

: Amână pronunţarea la data de 30.01.2020, având nevoie de timp pentru a delibera. În baza art. 396 alin. 2 C.proc.civ., pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Cu cale de atac odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, conţinute.
Intrebare:In acest caz nu voi primi prin poștă hotararea,încheierea ca sa pot ataca eventual ???
Buna ziua.
Este vorba e pronuntarea hotararii/incheiere si nu de comunicare.
Hotararea motivata o veti primi prin posta dupa ce va fi redactata.
Dar, pronuntarea (in sensul admite sau respinge cererea ) , fara motivare, o puteti afla de la grefa instantei.
Puteti accesa www.portal.just, ori alt portal, daca exista la nivelul instantelor de judecata din orasul unde domiciliati.

Sunt afisate si pe site-urile concepute in acest sens , hotararile pronuntate.

Succes.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cu cale de atac odată cu fondul.. ravas ravas buna seara am primit urmatoarea solutie: Tip solutie: Amână pronunţarea Solutia pe scurt: În temeiul art.396 alin.1 C.proc.civ. amână pronunţarea la ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, as dori o detaliere mai exacta si mai usor de inteles ... viorelh viorelh Buna ziua, as dori o detaliere mai exacta si mai usor de inteles a textului: \" Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin ... (vezi toată discuția)
Dosar amanare serban.m serban.m Buna seara,am si eu o intrebare: De ce se poate amana o solutie in decursul a unei luni de zile,avocatul nu a lamurit paratul,acesta s-a prezentat in ziua in ... (vezi toată discuția)