Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Transfer de facultati
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Transfer de facultati

Este posibil sa ma transfer de la FEAA(Facultatea de Economie si Administrarea Afacerilor) din cadrul Universitatii Alexandru Ioan Cuza la ASE Bucuresti si sa imi aleg specializarea,avand in vedere ca sunt in primul an?
Transferul il poti face inainte de inceperea anului universitar. Adica, mai frecventezi la Iasi pana termini si semestrul al II-lea iar apoi poti face cerere de transfer.
Nu conteaza specializarea la care te transferi atat timp cat ai numarul minim de credite transferabile pentru a intra in al doilea an (la noua facultate).
Procedura de transfer de la alte universitati la A.S.E., la studiile universitare de licenta cu frecventa si la distanta
[ link extern ]