avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 891 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis romanesc retinut in germania
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis romanesc retinut in germania

Buna ziua,va deranjez cu o intrebare,mi-a fost retras permisul pe o perioada de 9 luni in Germania(din cauza alcoolului) si o amenda de 1800 euro.In Romania mai am dreptul de a conduce?care este procedura care se efectuaza pentru a afla?mentionez ca sunt inca in posesia permisului deoarece nu am avut cand sa il mai predau in Germania,multumesc!
Cel mai recent răspuns: Deangelo , utilizator 20:59, 25 Iulie 2020
Nu stie nimeni nimic?
Un număr de tel?


michaelobama a scris:

Buna ziua,va deranjez cu o intrebare,mi-a fost retras permisul pe o perioada de 9 luni in Germania(din cauza alcoolului) si o amenda de 1800 euro.In Romania mai am dreptul de a conduce?care este procedura care se efectuaza pentru a afla?mentionez ca sunt inca in posesia permisului deoarece nu am avut cand sa il mai predau in Germania,multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis suspendat in germania pentru alcool marye marye la un control de rutina pe sotul meu l-au gasit cu 1.90 la mie alcool in aerul respirat (mentionez ca el lucreaza in germania de 5 luni si e singur).a primit o ... (vezi toată discuția)
Alcool germania cretzu194 cretzu194 Buna ziua , sambata seara un prieten a fost oprit in Germania de politia rutiera , problema e ca bause 5-6 beri de 7% alcool.Nu stie cat a avut in aerul ... (vezi toată discuția)
Permis de conducere suspendat in norvegia Trip11 Trip11 Buna ziua , mi-a fost retinut permisul de conducere in Norvegia in 2018 pentru conducere sub influenta alcoolului iar de atunci permisul meu nu a ajuns in ... (vezi toată discuția)