Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis romanesc retinut in germania
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis romanesc retinut in germania

Buna ziua,va deranjez cu o intrebare,mi-a fost retras permisul pe o perioada de 9 luni in Germania(din cauza alcoolului) si o amenda de 1800 euro.In Romania mai am dreptul de a conduce?care este procedura care se efectuaza pentru a afla?mentionez ca sunt inca in posesia permisului deoarece nu am avut cand sa il mai predau in Germania,multumesc!
Nu stie nimeni nimic?
Un număr de tel?

michaelobama a scris:

Buna ziua,va deranjez cu o intrebare,mi-a fost retras permisul pe o perioada de 9 luni in Germania(din cauza alcoolului) si o amenda de 1800 euro.In Romania mai am dreptul de a conduce?care este procedura care se efectuaza pentru a afla?mentionez ca sunt inca in posesia permisului deoarece nu am avut cand sa il mai predau in Germania,multumesc!