Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Daca se poate o lamurire la aceasta bataie de joc.
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Daca se poate o lamurire la aceasta bataie de joc.

In speranta ca se intelege din cele de mai jos, este vorba de un restant la intretinere care de doi ani nu a achitat un leu.unde pot depune o plangere.
Nr. unic (nr. format vechi) :
Data inregistrarii 26.01.2015
Data ultimei modificari: 17.12.2015
Sectie: Secţia Civilă
Materie: Civil
Obiect: pretenţii
Stadiu procesual: Fond
Ora estimata: 08:30
Complet: C17
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document:

Ora estimata: 08:30
Complet: C17 amânări
Tip solutie: Repus pe rol
Solutia pe scurt: Repune cauza pe rol şi fixează termen de judecată la data de T: 26.01.2016 pentru când vor fi citate părţile cu menţiunea de a răspunde la excepţia lipsei calităţii procesual pasive a pârâtului. Cu cale de atac odată cu fondul. Dată în şedinţă publică, azi 15.12.2015.
Document: Încheiere de şedinţă 15.12.2015

Ora estimata: 08:30
Complet: C17 amânări
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: Amână pronunţarea la data de 15 decembrie 2015.
Document: Încheiere - Amânare ulterioară a pronunţării 08.12.2015

Ora estimata: 08:30
Complet: C17 amânări
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: Amână pronunţarea la data de 8 decembrie 2015.
Document: Încheiere - Amânare ulterioară a pronunţării 02.12.2015

Ora estimata: 08:30
Complet: C17
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: Amână pronunţarea la data de 2 decembrie 2015
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării 17.11.2015

Ora estimata: 08:30
Complet: C17
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: în vederea administrării probatoriului, va acorda un nou termen de judecată, motiv pentru care,
Document: Încheiere de şedinţă 06.10.2015

Ora estimata: 08:30
Complet: C17
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: Pentru a da posibilitate reclamantei să depună la dosar înscrisurile solicitate, amână cauza la data de 06.10.2015.
Document: Încheiere de şedinţă 16.06.2015

Ora estimata: 08:30
Complet: C17
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: În vederea comunicării către pârât a precizărilor formulate şi depuse la dosar de către reclamantă cu privire la câtimea obiectului cererii, acordă termen de judecată la data de 16.06.2015.
Document: Încheiere de şedinţă 05.05.2015

Ora estimata: 08:30
Complet: C17
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document:

Ora estimata: 08:30
Complet: C17
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: Pentru a da posibilitate reclamantei să depună la dosar înscrisurile solicitate, amână cauza la data de 06.10.2015.
Document: Încheiere de şedinţă 16.06.2015

Ora estimata: 08:30
Complet: C17
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: În vederea comunicării către pârât a precizărilor formulate şi depuse la dosar de către reclamantă cu privire la câtimea obiectului cererii, acordă termen de judecată la data de 16.06.2015.
Document: Încheiere de şedinţă 05.05.2015
1-In ce calitate doriti dv sa depuneti plangere impotriva persoanei care a acumulat sume cu titlu de restanta la asociatia de proprietari?
2-Din solutiile precizate de dv,rezulta ca reclamanta asociatia de proprietari nu a depus toate documentele solicitate de instanta,motiv pentru care aceasta a dispus mai multe termene
In final,la termenul din 15.12.instanta de judecata a solicitat reclamantei sa depuna documentele care sa ateste calitatea reclamatului
Exista posibilitatea ca partea reclamata sa nu detina calitatea de proprietar al bunului imobil care a acumulat sume cu titlu de restanta
Unde apreciati dv ca este bataie de joc?
Din partea reclamantei care nu a depus la dosar toate documentele din care instanta sa constate temeinicia si legalitatea sumei pretinse sau ca partea reclamata nu intruneste conditiile pentru a fi apreciata parte pasiva in cauza ?
ynocentta, utilizator
1- In calitate de reclamant.
2- Reclamanta are avocat.
3-Am depus toate documentele cerute.
4- Ce sa inteleg prin "Amână pronunţarea la data de ". Mai trebuie depuse documente ???
In speranta ca nu am suparat pe nimeni, cred ca rezolvarea e un cont de binefacere pe care o sal afisez si in cadrul judecatoriei si pe tv.
Cu stima
Din cate inteleg exista un dosar pe rolul Judecatoriei Iasi. Dati-ne si numarul dosarului ca sa citim direct pe portalul Judecatoriei.
Daca sunteti presedintele asociatiei, sunteti reclamant in acel dosar. Spuneti ca reclamanta are avocat. Ce spune avocatul dumneavoastra cu privire la aceste amanari? Vad ca e o repunere pe rol acum si nu amanare pronuntarii asa cum intrebati dumneavoastra.
Acum daca sunteti reclamant in acest dosar, pe cine vreti sa reclamati?
In forum se spune sa nu dam nume si alte date...dac este necesar eu pot da nr dosar, avoctul mi-a spus ca urmeaza pronuntarea dupa cum ati vazut dupa trei amanari a pronuntari se repune pe rol acest proprietar este dat in judecata din anul 2010 cum am mai scris pe forum dar acum in 2015 am pus si avocat dar vad ca acest proprietar are relatii sus puse, asi dori sa reclam judecatorul, nu cred ca facand dovada ca nusi achita datoriile conform listelor de plata,trebuie sa fac probabil dovada acestor restante cu un document adus de pe martie.
Cu stima