avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1997 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amanare pronuntare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Amanare pronuntare

Un dosar penal pt conducere cu permisul suspendat:
19.06.2017
Ora estimata: 08:30
Complet: P 08 CP
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document:

12.06.2017
Ora estimata: 08:30
Complet: P 08 CP
Tip solutie: Amână pronunţarea
Solutia pe scurt: Amână pronunţarea la data de 19.06.2017.
Document: Încheiere - Amânare ulterioară a pronunţării 12.06.2017

31.05.2017
Ora estimata: 08:30
Complet: P 08 CP
Tip solutie: Amână pronunţarea
Solutia pe scurt: Amână pronunţarea la data de 12.06.2017.
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării 31.05.2017

18.05.2017
Ora estimata: 13:00
Complet: P 08 CP
Tip solutie: Amână pronunţarea
Solutia pe scurt: Stabileşte termen de pronunţare la data de 31.05.2017.
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării 18.05.2017
CAM asa arata in instanta cat se mai poate amana
Cel mai recent răspuns: Gheorghe Florin , Consilier juridic 19:32, 13 Iunie 2017
Propunerea fiind pentru renuntare la urmarire penala
E clar ca instanta are de deliberat in privinta dosarului si nu vrea sa ia o decizie pripita. Ori poate este aglomerata si efectiv nu a avut timp sa se pronunte..nAveti rabdare sa apara sentinta finala

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lipsa solutiei pe portal.just florinflo29 florinflo29 mi s a amanat pronuntarea intr-un proces penal pana pe data de 17, iar acum nu gasesc pe portaljust solutia instantei. puteti sa mi spuneti de ce ? (vezi toată discuția)
Daca se poate o lamurire la aceasta bataie de joc. zmihai58 zmihai58 In speranta ca se intelege din cele de mai jos, este vorba de un restant la intretinere care de doi ani nu a achitat un leu.unde pot depune o plangere. Nr. ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. doresc sa stiu daca pana la urmatorul termen este ... alinamandresi alinamandresi buna ziua. doresc sa stiu daca pana la urmatorul termen este posibil sa primesc acasa instiintare cu suma care trebuie sa o platesc pt taxa de timbru la ... (vezi toată discuția)