Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general inregistrare in contb.a valori riziduale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

inregistrare in contb.a valori riziduale

inregistrare in contabilitate a valori reziduale unui echipament informatic achizitionat in lesing financiar se face prin nota contabila 276-214.Nu sunt sigur ca este corect ,de putin timp sunt contabil la un liceu ,am mai lucrat contabilitate dar la o societate comerciala unde efectuam doar o parte de contabilitate,aici la bugetari am foarte multe lipsuri recunosc .
#-o Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat,de unde pot lua mai multe lamuriri despre contabilitatea bugetara
poate te ajuta cu ceva....

Ordin nr. 1917 din 12/12/2005, Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 1186 din 29/12/2005, pentru aprobarea Normelor metodologice privind organizarea şi conducerea contabilităţii instituţiilor publice, Planul de conturi pentru instituţiile publice şi instrucţiunile de aplicare a acestuia

daca nu-l ai, trimite-mi un mail....
multumesc pentru ajutor,fiind icepator nustiu daca aici tebuie sa raspund celui care ma ajutat