Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Functionar public cu studii 3 ani sistem Bologna ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Functionar public cu studii 3 ani sistem Bologna functie de conducere

Buna ziua,

Vin in atentia dumneavoasta cu urmatoarea problema:
Poate o persoana angajata ca functionar public sa ocupe o functie de conducere din categ I atunci cand are ca studii doar cei 3 ani din ciclul I Bologna?

Multumesc!
daca nu are master, incepand cu data de 01.01.2016 - NU MAI POATE

OUG 90/2009, incepand cu data de 01.01.2015- nu mai are putere legala

[mesaj editat - 1.3 din regulament]
Gabriela Pintea, Consilier juridic