avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 769 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Unitati de fond Simfonia
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Unitati de fond Simfonia

Buna ziua,
Am o nelamurire legata de o inregistrare contabila !
Cum se inregistreaza diferentele de valoare in cazul unitatilor de fond SIMFONIA ?
BRD-ul imi trimite lunar un extras de cont in care este evidentia numarul unitatilor de fond - care este neschimbat - si valoarea acestora - care variaza de la o luna la alta !
Ce inregistrare contabila trebuie facuta la sfarsitul anului pentru aceste diferente ?
Va multumesc !

Alte discuții în legătură

Unitati de fond ContSters14414 ContSters14414 Subiect: Unitati de fond Simfonia Buna ziua, Am o nelamurire legata de o inregistrare contabila ! Cum se inregistreaza diferentele de valoare in cazul ... (vezi toată discuția)
Inregistrari contul 167 - leasing gabi.b gabi.b In urma inregistrarilor lunare a facturilor de leasing soldul creditor al contului 167 a ajuns pe 0. Mai am 2 facturi de inregistrat deoarece mai sunt 2 luni ... (vezi toată discuția)
Transfer sume intre fonduri Mihaela_32 Mihaela_32 Anul trecut sa incasat fondul de reparatii fara a se specifica pe chitanta ce reprezinta, contabilul de pe vremea aceea la trecut la fondul intretineri, ... (vezi toată discuția)