Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Indiviziune neefectuata, demolare constructie veche si ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Indiviziune neefectuata, demolare constructie veche si constructie noua ilegala

Mama a murit in anul 2011. Conform mostenirii lasate de defunctul ei tata, la aceasta aveau dreptul mama si fratele ei. Fratele mamei a demolat, dupa decesul mamei, casa batreaneasca, cu tot cu partea ce i se cuvenea mamei si a construit o casa noua, fara a avea acceptul meu, in calitate de unic fiu, si, implicit, unic mostenitor al averii mamei. Am incercat sa rezolv amiabil cu unchiul meu dar, nu a dat curs intelegerii verbale. Ce ma sfatuiti sa fac pentru a incheia convenabil pentru ambele parti? Multumesc! Sper sa primesc un raspuns cat mai cuprinzator.
In acest caz pentru a putea sa stingeti conflictul aferent si care v-a priciniut anumite pagube morale sau materiale va rog sa va uitati peste contractul de mostenire si sau sa ii cereti la sediul primariei printr-o petitie cerere toate actele aferente proprietatii si sa va uitati si peste actele aferente care sunt in proprietatea casei si a terenului in cauza ... daca nu exista nici un act doveditor pentru a face acest demers sau cum mama dumneavoastra a imputernicit prin cai legale ceea ce inseamna demolare / constructie va rog sa ma anuntati prin e-mail ( mesaj ) , voi incerca sa va ajut

P.S. : Va rog veniti cu mai multe detalii , nu mai scrieti doar ideea de baza .
Sper ca nu am deranjat conducerea site-ului iarasi .