avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1875 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii II pe anul 2016
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii II pe anul 2016

Buna ziua,

Am o Intreprindere Individuala si as dori daca se poate, sa-mi spuneti si mie ce Declaratii si cand, trebuie sa depun la Finante. Pana acum m-a ajutat o cunostinta, dar a plecat din tara si am ramas cu ochii in soare.

multumesc
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 13:35, 4 Ianuarie 2016
Pana la 31 ianuarie veti depune declaratia 600. Cititi in instructiunile de completare detalii privind modul de completare si altele.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii si registre intreprindere individula optimus optimus Buna ziua, va rog frumos sa imi spuneti pentru o intreprindere individuala nou creata , ce declaratii trebuie sa depunem la ANAF si daca puteti sa ne ajutati ... (vezi toată discuția)
Declaratii intreprindere familiala sfarghiuelena sfarghiuelena Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti care sunt declaratiile care se depun in 2015 pt. o intreprindere familiala in sistem real, care in anul precedent au realizat ... (vezi toată discuția)
Declaratia 220 - pfa norma de venit ipi ipi Declaratia 220 trebuie oare depusa pt. un PFA infiintat in 2010? (vezi toată discuția)