Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Autorizatie ISU
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Autorizatie ISU

Buna ziua
Am un salon de infrumusetare in Bucuresti, acesta este situat la etajul 2 (mentionez ca am facut schimbare de destinatie din spatiu de locuit in spatiu comercial), are o suprafata de 81.33 mp.
Nu stiu daca am nevoie sau nu de atorizatie ISU, si daca da ce documente trebuie sa depun pentru a obtine autorizatia.
Depinde de locatia (constructia) unde este deschis salonul de infrumusetare, de destinatia locatiei, de amplasament, etc.
Daca este bloc doar de locuinte, fara spatii comerciale, in mod normal, nu ar trebui sa aveti nevoie de aviz ISU. Depinde si de aparatura utilizata in salon, dar si de numarul total de persoane aflate la un moment dat in locatie (nu in salon).
Va trebui sa formulati o cerere scrisa, cu nr. de inregistrare/ data catre ISU Buc. din sectorul unde se regaseste salonul. Va urma o verificare a locatiei de catre inspectorii ISU si vi se va comunica in scris ce aveti de facut.