Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa poluare

Buna seara si LA MULTI ANI!
Am cumparat un autoturism in 2010 si am platit taxa de poluare in 08.04.2010. Mai pot recupera aceasta taxa?
Da. Pe cale administrativa .
Multumesc pentru raspuns, dar am fost ieri la trezorerie si mi s-a spus ca nu mai pot recupera taxa pentru ca anul 2010 este prescris. Ma puteti lamuri mai exact ce trebuie sa fac?
Sa asteptati sa se publice in M.O ordinul privind procedura restituirii taxei de poluare, este in dezbatere publica pe site-ul Ministerului mediului, iar apoi sa depuneti cerere de restituire a taxei la Finante . [ link extern ]
Va multumesc!
Cu placere .