Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contributie CASS pentru venituri realizate din ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contributie CASS pentru venituri realizate din valorificare deseuri

Conform noului Cod Fiscal se datoreaza contributie de sanatate pentru persoanele fizice care realizeaza venituri din valorificarea deseurilor prin puncte de colectare autorizate? Cf. Art. 62 C.F. deseurile sunt cuprinse la venituri neimpozabile
Va multumesc anticipat!
Pentru astfel de venituri nu se va plati cass.
multumesc pentru lamurire. asa am interpretat si eu, dar am vrut si parerea unui specialist! toate cele bune !